Kişisel Web Sitesi

KAÇ ŞERİTLİ OLSUN

Adamın biri California’da bir kumsalda yürürken ayağı eski bir lambaya takılmış, adam lambayı kumların içinden çıkarmış. Şakadan belki cin çıkar” deyip ovalamış lambayı, hikaye bu ya cin çıkmış.
Adam çok şaşırmış, cin başlamış konuşmaya “Tamam, tamam. Beni lambadan kurtardın vs …”
– “Bu, bu ay içinde dördüncü çıkarılışım ve bu isten sıkılmaya başladım bu yüzden 3 dileği unut. Sadece 1 dilek hakkin var!”
Adam oturmuş ve bir sure düşünmüş ve “Her zaman Hawaii’ye gitmek istedim ama uçaktan korkarım ve deniz beni çok tutar. Benim için Hawaii’ye bir köprü yap böylece arabayla oraya gidebileyim” demiş.
Cin gülmüş ve
– “Bu imkânsız. Bu isin lojistiğini düşün! Köprünün ayakları nasıl Pasifik’in dibine ulaşabilir? Ne kadar beton gerektiğini, ne kadar çelik gerektiğini düşün. Hayır, başka bir dilek düşün” demiş.
Adam tamam demiş ve gerçekten güzel bir dilek düşünmeye başlamış. En sonunda,
– “Dört kere evlendim ve boşandım. Bütün karılarım her zaman duyarsız olduğumu ve onunla ilgilenmediğimi söylerdi. Bu yüzden, kadınları anlayabilmeyi diliyorum… Nasıl hissettiklerini ve neden ağladıklarını, bir şey söylemedikleri zaman gerçekten ne istediklerini… Onları nasıl gerçekten mutlu edebileceğimi bilmek istiyorum…”
Cin cevap vermiş:
– “Köprü iki şeritli mi olsun dört şeritli mi ?”

 

Bir Cevap Yazın