Kişisel Web Sitesi

SOĞANIN MUCİZEVİ ETKİSİ

11403494_480242868804495_7267062934516160800_n

Çoğu insanın kokusundan dahi rahatsız olduğumuz soğanı yatmadan önce ayak altınıza koyarsanız, bakın vücudunuzda neler değişiyor?

Soğanın antibiyotik etkisi eski çağlardan beri bilinir. Ama hepimiz kokusundan rahatsız olduğumuz için çok fazla tüketemeyiz.

Oysa soğan kanı arındırır, kan dolaşımını hızlandırıcı, toksinleri atıcı, dezenfektan, hızlı yara iyileştirici, mukus sıvılaştırıcı, soğuk algınlığı ve gribe iyi geldiğini biliyoruz fakat bu rahatsızlıkların giderilmesi için soğanı sadece yememiz gerekmiyor.

Yatarken yatak başınıza soğan koyun

Soğan dilimlerini bir tabağa yerleştirerek yatak başınıza koyduğunuzda sabaha kadar solunum yollarınızın açıldığını göreceksiniz. Tabi bu etkiyi artırmak için kapıyı kapatmayı da unutmayın.

Soğanı lapa olarak uygulayarak göğsünüze sürerseniz balgam attırıcı ve kabızlığınıza iyi geldiğini göreceksiniz.

Ağrı Kesiyor

Ayak sinir uçlarımızda 7 bin tane sinir ucu olduğundan soğan dilimlerini romatizmal ağrıların olduğu yere ya da ayağınızın içine yerleştirip bir streç ya da çorapla sarıp uyuduğunuzda hem vücudunuzun dinlendiğini hem de ağrılarınızın geçtiğini göreceksiniz.
Ayrıca Soğan kürü yapanların tavsiyeleri

1-Tansiyonunuz çıktığında, ayaklarınızın altına rendelenmiş soğan uygulayınız.

2-Basit ayak burkmaları için;” Zeytini çekirdeğiyle ezin,rendelenmiş soğan ile karıştırıp ayağına sürün, iyice bağlayın, eğer sadece burkulma ise kesinlikle geçirecektir, kocakarı ilacı diyenler çıkabilir, ama denenmiş ve kesin etkili bir yöntem
(Soğan doku yenilemeye etkilidir ve ödem birikmesini engeller, zeytin ise besleyicidir, çekirdeği ise antiseptiktir.aynı şekilde balda kesinlikle bakteri üretmez ve antiseptiktir. Bu ürünler hala bu amaç ile kırsal alanlarda kullanılır ve tedavi imkanı sağlar)

3-Çıban ve sivilcenin üstüne ısıtılmış soğan katmanı koyup sarın.Bir gün içinde bütün iltihabı toplar ve patlatır.

4-İkiye bölünmüş sarı soğanı kabuğu ile kaynatıp sabahları aç karnına bir ay boyunca içilmesi bayanlarda kistleri yok eder.

5-Bol bol kırmızı soğanın yenmesi hepatit B den kurtulmaya yetiyor.

6-Haşlanmış soğan suyu kürü ile 3 ayda 10 kg zayıflayabilirsiniz.

7-Soğan suyunu tıkalı burun deliklerine 1-2 damla uygulayın. Ağır griplerde iksir gibi, burnu açtığı gibi baş ağrısını da gideriyor.

8-Eklem erimeleri sonucu şişlikler ve ağrılar olur. Soğanı ısıtıp ısıtıp ağrıyan yerlerinize sarın. İltihabı kurutur.

9-Kulak ağrılarında 1 damla soğan suyu 2dk içinde ağrıyı keser.(Dr İbrahim Saraçoğlu)

10-Ayak tırnağı batmalarında, soğanın göbeğini parmağınıza geçirip gazlı bez ile sarın. Sabah bütün iltihabı toplayacaktır.

11- Yeni kesilmiş soğanı, arının soktuğu yere sürerseniz ağrıyı ve şişkinliği giderir.
 

2 thoughts on “SOĞANIN MUCİZEVİ ETKİSİ

Bir Cevap Yazın